Tarihçe

Global Business Management Consultants (GBMC)

1985’te kuruldu ve Küresel Proje Yönetimi Eğitimi ve Danışmanlığı konusunda uzmanlaştı

image001 (1)

GBMC, en saygın proje yönetimi danışmanlık firmalarından biri haline geldi. GBMC’nin deneyimli danışmanları, Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Amerika’da 50 ülkede ve 14 dilde organizasyonel gelişim, yönetim eğitimi ve proje yönetimi danışmanlığı vermektedir.

GBMC, en zorlu ve benzersiz kurumsal gelişim zorluklarının üstesinden gelmek için önde gelen kuruluşların üst yönetimiyle birlikte çalışır. GBMC’nin danışmanları daha sonra, organizasyonun her düzeyinde bu özel ihtiyaçları ele alan uygun danışmanlık veya proje yönetimi eğitimini tasarlar ve yapılandırır. Bu, proje yönetimi araçlarını ve tekniklerini yeni yöneticilere tanıtmak kadar basit veya bir şirketin gerçek bir proje tabanlı şirkete geçişine yardımcı olmak kadar karmaşık olabilir. Global Proje Yönetimine yapılan bu vurgu, yani küresel bazda organizasyonun tüm seviyelerinde tutarlı, fonksiyonlar arası proje yönetimi uygulaması, GBMC’nin uzmanlığıdır. GBMC’nin programlarını müşteriye hiçbir ek maliyet getirmeden özelleştirmeye yönelik uluslararası kurumsal politikası, profesyonellik ve müşteri memnuniyetine olan bağlılığını daha da göstermektedir.

1986’dan beri GBMC, NASA’nın Program ve Proje Liderliği Akademisi (APPL) ile birlikte çalışmaktadır ve Program ve Proje Yönetimi Girişiminin (PPMI) ayrılmaz bir parçası olmuştur. GBMC’nin Temel Proje Yönetimi ve Proje Yönetimi Sanatı, NASA çapındaki eğitim için temel unsurlar olmaya devam ediyor. Ayrıca, GBMC Küresel Olarak Kayıtlı bir Proje Yönetim Enstitüsü (PMI) Sağlayıcısıdır ve kursları, PMI tarafından devam eden Proje Yönetimi Uzmanı (PMP) sertifikası için Profesyonel Gelişim Birimleri kredileri (PDU’lar) taşır.