STRATEJİ UYGULAMA ORTAĞINIZ

Danışmanlarımız

GBMC Danışmanları, birçok sektörde onlarca yıllık uygulamalı proje yönetimi deneyimine sahiptir.

member's name
Gavin Oh PMP, IPMA Level C, PRINCE2
Yönetici Ortak (CEO)

Gavin Oh, aynı zamanda şirketin Kıdemli Ortağı ve GBMC Asya Operasyonlarının Genel Müdürü olduğu Global Business Management Consultants’ta Baş Danışmandır.

AT&T Bell Labs ve Motorola’da 10 yılı aşkın yönetim deneyimiyle, iş yönetiminin tüm yönlerinde benzersiz bir kalifiyeye sahiptir.

member's name
Dr. Dave Adkins PE, PMP
Kıdemli Ortak, Güney Amerika Bölge Direktörü

Dr. Adkins, Phoenix, AZ, ABD merkezli Global Business Management Consultants’ın Kıdemli Ortağıdır. Program yönetimi, mühendislik, kalite güvencesi, satış, uluslararası sözleşme müzakereleri, üretim operasyonları, finansal yönetim, bilgi teknolojisi ve hukuk departmanlarında doğrudan sorumluluklara sahip olan işletme yönetiminin tüm alanlarında benzersiz bir kalifiyeye sahiptir.

Geniş ve çeşitli kariyeri boyunca Dr. Adkins, performans ve yetkilendirmeye dayalı başarılı bir yönetim tarzı benimsemiştir. Vizyon ve katılımı teşvik ederken iyi planlama ve kontrol sağlayan dinamik bir stildir.

member's name
Anthony Eve PMP, MAPM, PRINCE2 Practitioner
Senior Partner for North America and VP Consulting

Anthony Eve, Global Business Management Consultants’ın ortağı ve aynı zamanda Birleşik Krallık Operasyonlarını da yönettiği İngiltere’nin Güney Batısında yerleşik GBMC’nin Danışmanlık Bölümü Başkan Yardımcısıdır. Deneyimli bir proje danışmanı ve değişim uygulayıcısıdır ve çeşitli endüstrilerde bütçeye uygun ve zaman ölçeğinde kaliteli proje çalışmasının başarılmasıyla kanıtlanan yeteneği kanıtlanmıştır.

member's name
George Merguerian BE, MBA, PMP®, PfMP®
Kıdemli Ortak ve Avrupa Bölge Direktörü

George Merguerian, Global Business Management Consultants’ta (GBMC) Kıdemli Ortaktır.

Kariyeri boyunca George, İnşaat, Mühendislik, Motor İmalatı, Petrol Hizmetleri, Yönetici Geliştirme, Bilgi Teknolojisi ve Danışmanlık gibi çok uluslu kuruluşlarda üst düzey yönetim pozisyonlarında bulundu. Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Amerika’da büyük projelerde çalıştı.

George, strateji yürütme, Portföy Yönetimi, Program ve Proje Yönetimi konularında danışmanlık yapar, koçluk yapar ve eğitim verir.

Müşterileri arasında Otomotiv, Mühendislik, İmalat, İlaç, IT/IS, STK’lar ve Kamu Sektörü Kuruluşlarından şirketler bulunmaktadır.

George, Makine Mühendisliği derecesine ve Uluslararası Yönetim Geliştirme Enstitüsü’nden (IMD), Lozan, İsviçre’den MBA derecesine sahiptir. Sertifikalı bir Proje Yönetimi Uzmanı (PMP®), sertifikalı bir Proje Portföy Yönetimi Uzmanı (Pf.M.P®) ve Proje Yönetimi Enstitüsü üyesidir. George, Brüksel’deki Management Center Europe, Hollanda’daki Rotterdam School of Management ve Ukrayna’daki International Management Institute’ta proje yönetimi programlarında öğretim üyesidir.

member's name
Murat Ozbilen PMP, MSE
Kıdemli Ortak, Orta Doğu, Afrika, Güney Avrupa Bölge Direktörü (SEMEA)

GBMC’nin kıdemli ortaklarından olan Murat Özbilen, aynı zamanda şirketin Güney Avrupa, Ortadoğu ve Afrika direktörüdür. Yaklaşık 25 yıldan fazla proje yönetimi tecrübesi olan Özbilen, Andersen Consulting (Accenture), Arthur Andersen, ARGE Danışmanlık ve IBM Consulting Group’da danışmanlık ve üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.  Özbilen özellikle verimlilik artırma, denetim, organizasyonel ve teknolojik sistem geliştirme ve entegrasyon, aile şirketlerinde devir planlaması ve stratejik yönetim projelerinde yoğun tecrübe kazanmıştır.

Özbilen pazarlama, yeni ürün geliştirme ve lansman, denetim, IT/IS, organizasyonel değişim, yeniden yapılanma ve stratejik projelerin uygulamaya alınması gibi alanlarda 40’ı aşkın ülkede ABB, ABN AMRO, AIG, Amgen, Banca Intesa, Bechtel, The Coca-Cola Company, CCHBC, CCI, Click, CSM, Glaxo Smith Klein, ING Insurance and Bank, JTI, Philip Morris, Reuters, MobiNil, Nestle, SONY, Siemens, UN World Food Programme, Malta Central Bank, Telenor, Turkcell, Pliva, Yahoo, Yapı Kredi Bankası, Vodafone gibi bir çok büyük ölçekli firmaya proje yönetimi alanında eğitim ve danışmanlık hizmeti sunmuştur.

Lisansını NYU Polytechnic’te Endüstri Mühendisi olarak tamamlayan Özbilen yine aynı üniversitede Sanayi Mühendisliği alanında yüksek lisans yapmış eğitimine ABD, Hollanda ve İngilitere’de operayonel denetim, IT/IS, Lojistik Yönetimi alanlarında devam etmiştir.

Özbilen Institute of Industrial Engineer’dan Mitchell Fein – Outstanding Leadership and Profession ödülü ile Sigma Xi, Onursal Araştırma Topluluğundan Junior Researcher ödülüne sahiptir.  Ayrıca bankacılık, turizm, sigorta gibi servis sektöründe kullanılmak üzere tasarladığı bir sistemin global patent sahibidir.

member's name
Scott Randall BSc, MBA
Kuzey Amerika Direktörü

Scott Randall, Küresel İşletme Yönetimi Danışmanlarının Kuzey Amerika Bölümü’nün Genel Müdürüdür. GBMC’ye katılmadan önce Bay Randall, kendini enerji şirketlerinin risk yönetimi yoluyla rekabet avantajı elde etmesine yardımcı olmaya adamış bir risk yönetim şirketi olan PlusAlpha Risk Management Solutions, LLC’nin Genel Müdürüydü.

member's name
Dr. Ibrahim Alhammad
Direktör Basra Körfezi Ülkeleri

Prof. İbrahim Alhammad, GBMC’nin Orta Doğu Bölümü Genel Müdürü ve Arap/Basra Körfezi Bölgesi Direktörüdür. Suudi Arabistan, Riyad’daki King Saud Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Proje Yönetimi ve İnşaat Mühendisliği Profesörüdür.

member's name
Margaret (Peggy) Covert
Eğitim Birlikleri Direktörü

Margaret Covert, Küresel İşletme Yönetimi Danışmanları ile Üniversite İlişkileri Direktörüdür ve merkezi Phoenix, AZ, ABD’dedir. Hem yurt içinde hem de yurt dışında üniversiteler ve kolejlerle çalışmak için benzersiz niteliklere sahiptir.

member's name
Bill Doescher, PMP
Ürün Strateji Direktörü

Bill Doescher, Houston, Texas merkezli Global Business Management Consultants’ta Baş Danışman ve Ürün Geliştirme Direktörüdür. 20 yıllık kariyerinde yeni ürün geliştirme, uygulama geliştirme, teknoloji tanıtımı, proje ve portföy yönetimi süreçleri, iş süreci değişikliği ve pazarlama programı geliştirme konularında proje ekiplerine liderlik etmiştir.

member's name
Deena Gordon Parla, PMP
Kuzey Amerika Direktörü

Bayan Gordon Parla, başta BİT, ilaç, Ar-Ge, enerji ve savunma sektörlerinde olmak üzere strateji geliştirme, iş dönüşümü ve proje/program/portföy yönetimi (PPM) alanlarında 25 yıllık liderlik deneyimine sahiptir. Bu deneyim, Kuzey Amerika ve EMEA’daki küresel çok uluslu şirketler, devlet kurumları ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için projelerin teslimini içerir.

member's name
S. Ramani PfMP®, PgMP®, PMP®, MoP®, MSP®, PRINCE2®, Agile and P3O® Practitioner
Hindistan Direktörü

S. Ramani, Global Business Management Consultants’ın (GBMC) AsiaPac Bölümünde Hindistan Direktörüdür.

Ramani, kilit müşteri yönetimi, proje , program ve portföy yönetimi, yönetim danışmanlığı (PwC Consulting ile), BT için strateji geliştirme ve Müşteri ilişkileri yönetimini kapsayan Teknoloji ve yönetim danışmanlığı sektöründe 25 yılı aşkın deneyime sahiptir.

member's name
Dr. Ingo A. Zborschil
Almanya Direktörü

Dr. Ingo A. Zborschil, Alman GBMC operasyonlarının Baş Danışmanı ve Direktörüdür. Küresel şirketlerde 25 yıldan fazla yönetim deneyimine sahiptir ve işletme yönetiminin birçok alanında kalifiyedir. Proje yönetimi uzmanlığının yanı sıra, B2B işinde strateji, pazarlama, satış ve hesap yönetimi alanlarında deneyime sahiptir.

Ayrıca birçok Alman ve uluslararası işletme okulunda misafir öğretim üyesidir.

Algın Erozan, MSc, PMP, LIMC
Proje Yönetim Danışmanı

ALgın Erozan, GBMC’de İstanbul merkezli bir Proje Yönetim Danışmanıdır. Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon alanında 30 yılı aşkın deneyime sahiptir. Proje Yönetimi, Program Yönetimi, Portföy Yönetimi, İş Analizi, Agile, Pazarlama ve İş Geliştirme konularında yöneticilik tecrübesine sahiptir.

PMBOK 4., PMBOK 5. ve PMBOK 6. baskıların Türkçe çevirilerinde editör olarak çalıştı. “Head First PMP and Learning Agile: Teaching Scrum, XP, Lean and Kanban” kitaplarının Türkçe çevirisinde danışmanlık yaptı. PMI’ın PMCDF (Project Manager Competency Development Framework) ve OPM (Organizational Project Management) kitaplarının son baskılarında konu uzmanı olarak çalıştı. PMI Etik Kurallarını Türkçe’ye çevirerek 2018 yılında PMI Etik Danışma grubuna teslim etti.

2005’ten beri PMI üyesidir. 2009’dan beri PMI Türkiye şubesi üyesidir. 2014’te PMI Türkiye şubesi başkanıydı. Halen PMI ve PMI Türkiye üyesidir ve gönüllü olarak katkıda bulunmaya devam etmektedir. PMI LIMC (Leaderhip Institute Master Class) mezunudur.

PMP (Project Management Professional), Agile Hybrid Pro Micro Credential, PMI ATP Trainer, Professional Scrum Master, Professional Product Owner, Scrum Certified Trainer (SCT), İş Analizi, EMCC Mentor sertifikalarına sahiptir.
Erozan, İstatistik alanında lisans derecesine sahiptir. Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisansına devam etti. Daha sonra Bilgisayar Mühendisliği bölümünden yüksek lisans derecesi ile mezun olmuştur. Erozan Bey, iyi derecede Türkçe ve İngilizce bilmektedir.
Tüm dünyada Mentor, İş ve Proje Yönetimi danışmanı ve eğitmeni olarak çalışıyor.

Aysun Arıkan
Uzman Danışman

Aysun Arıkan, İstanbul merkezli GBMC’de Uzman Danışmandır. Dünya standartlarında şirketlerde ve danışmanlık sektöründe 25 yılı aşkın yönetim tecrübesine sahip bir işletme yönetimi danışmanıdır. Arıkan, Havacılık, Savunma, İmalat, Sağlık, Bankacılık ve Telekom sektörlerinde stratejik iş süreçleri yönetimi ve proje yönetim sistemleri ve kültürü geliştirme konusunda güçlü bir deneyime sahiptir. 25 yılı aşkın süredir TAI-TUSAS Havacılık ve Uzay Sanayii, ABB, Siemens, Digiturk, PCT İletişim Teknolojileri, Fresenius Medical Care, Ricoh International gibi tanınmış firmalara yönetim, danışmanlık, kolaylaştırıcılık ve/veya eğitimler vermiştir. , FNNS Savunma Sanayii, Bankacılık sektörü ile dört büyük banka konsorsiyumu bunlardan birkaçıdır. Aysun Arıkan, Tedarik Zinciri Yönetimi, İş Süreçleri Yönetimi, Sözleşme Yönetimi, Değişiklik Yönetimi, Proje Yönetimi, Çevik ve Yalın Proje Yönetimi, BT benimseme projeleri, örn. SAP ve Blockchain.

Rebecca Johansson
Yardımcı Danışman

Rebecca Johansson, kurumsal gelişim danışmanlığı, proje yönetimi eğitimi ve geliştirmesi ve bilgi aktarımı konularında uzmanlığa sahip bir öğrenme stratejistidir. Ağır sanayi ve imalat firmalarında öğrenme planlarını operasyonel planlarla uyumlu hale getirme konusunda uluslararası deneyime sahiptir. Eğitim tasarımcısı ve eğitim proje yöneticisidir.

Tom Johns, PE, PMP, MAPM,
GBMC eski CEO'su ve Emeritus Danışmanı

Dr. Johns, 1987’de Global Business Management Consultants’ı kurdu ve ardından 2008’de emekli oldu.

AT&T Bell Telephone Laboratories ve Battelle Memorial Institute’ta mühendis, program yöneticisi ve genel müdür pozisyonlarında geçirdiği 18 kolektif yıl boyunca.

Dr. Johns, NASA Academy (Washington D.C.), Houston Üniversitesi’nde (UH) öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. PMP®.

Dr. Johns, Uluslararası Proje Yönetimi Derneği’nin (IPMA) teknik yayını olan The International Journal of Project Management’ın teknik eleştirmenidir.

Dr. Johns, Bilimsel Araştırma Topluluğu olan Sigma XI’in bir Üyesidir ve Üstün Araştırma Ödülü’ne layık görülmüştür. Doktora derecesini aldı. Ohio Eyalet Üniversitesi’nden Mühendislik Mekaniği bölümünden.

Lu Kee Hong
Uzman Danışman

Lu, Kee Hong, tüm Asya Pasifik bölgelerindeki birinci sınıf şirketlerde 20 yıldan fazla çalışma deneyimine sahip deneyimli bir eğitim ve iş danışmanlığı uzmanıdır (performans danışmanlığı).

Edward G. Lewis
Yardımcı İşletme Yönetimi Danışmanı

Edward G. Lewis, Küresel İşletme Yönetimi Danışmanı ve Enterprise Transformation Group, Ltd’nin Kurucusudur.  Kırk yılı aşkın bir süredir yönetim ve teknoloji konularında aktif olarak yer almaktadır.

Anna Lim
Uzman Danışman

Anna, Bilgi Teknolojisi alanında İşletme Yüksek Lisans derecesine sahip bir PMP ve IPMA Seviye C sertifikalı Proje Yöneticisidir. BT, Petrol ve Gaz, İmalat, Beyin Avı ve İK sektörlerinde proje ve program yönetimi, eğitim ve danışmanlık alanlarında 25 yılı aşkın küresel iş deneyimine sahiptir ve Hewlett-Packard, Apple Computer ve Shell Eastern Petroleum gibi çok uluslu şirketlerde çalışmıştır.

Maarten Koens Ing, PMP
Uzman Danışman

Maarten Koens, Brüksel, Belçika merkezli Global Business Management Consultants’ta Uzman Danışmandır. Proje yönetimi, yazılım geliştirme, danışmanlık ve eğitim alanındaki 25 yıllık deneyimiyle, GBMC müşterilerini desteklemek ve eğitmek için niteliklidir.

Alex Hyukchun Kwon PMP, CPA, MSPM
Uzman Danışman, Kore Bölge Direktörü

Bay Alex Hyukchun Kwon, İşletme Yönetimi Danışmanları (GBMC) Asya Pasifik Bölümünde Kore Bölgesel Genel Müdürüdür. Satış ve pazarlama projeleri, ağır sanayiler ve fabrikalar için imalat ve inşaat projelerinden, ERP uygulaması için iş sürecini yeniden yapılandırma projelerini gerçekleştirerek muhasebe ve finansal raporlamaya kadar çeşitli iş alanlarındaki projeleri yönetme konusunda 25 yılı aşkın bir deneyime sahiptir.

Ir. Pierre Leclercq, MCS
Uzman Danışman

Pierre Leclercq, müşterilere proje yönetimi danışmanlığı ve eğitim hizmetleri sağlayan Global Business Management Consultants’ta (GBMC) Uzman Danışmandır.

Celine Loeuille, BsC, MBA, PMP®
Danışman

Celine Loeuille, Global Business Management Consultants’ta Yardımcı Danışmandır. Çevik Yönetim ve Değişim Yönetimi de dahil olmak üzere proje yönetiminin tüm alanlarında uzmanlık bilgisine sahiptir. Celine aynı zamanda Süreç İyileştirme Uzmanıdır ve Yalın Altı Sigma konusunda eğitimler vermektedir.
Celine, dünya çapında BT, Piyango ve İlaç sektörlerindeki şirketler için çalıştı.
Celine, hizmetlerini İngilizce ve Fransızca olarak sunar.

Carolyn Metcalfe
Yardımcı Danışman

Carolyn Metcalfe, Global Business Management Consultants’ta Yardımcı Danışmandır. Son 25 yıldır yönetim geliştirme alanında aktif olarak çalışmaktadır ve insanların davranışları, başarılı yönetim ve iş sonuçları arasındaki bağlantıya büyük ilgi duymaktadır.

Doris Ong
Uzman Danışman, Singapur Bölge Direktörü

Bayan Doris Ong, Global Business Management Consultants’ın Uzman Danışmanı ve Align2Biz Consulting Private Limited’de Direktördür. Bir Öğrenen Organizasyon içinde Yüksek Performanslı bir Ekip oluşturmaya özel olarak odaklanan Gelişim ve Dönüşüm Danışmanlığında geniş deneyime sahiptir.

Dr Sherman Ong
Uzman Danışman

Dr. Sherman Ong, Singapur merkezli Global Business Management Consultants’ta (GBMC) Direktör ve Baş Danışmandır.

Dr. Ong, PRINCE2 Sertifikalı Eğitmen, Gallup Sertifikalı Güçlü Yönler Koçu ve Sertifikalı Yalın Sağlık Hizmetleri Lideridir.

Dr. Ong, son otuz üç yıllık çalışma deneyiminde, Yüksek Teknolojili Üretim, Bilgi ve İletişim, Sağlık ve Eğitim sanayi sektörleri olmak üzere dört ana sanayi sektörünü ele aldı. Dr. Ong, Peppers and Rogers Group Asia’nın Kurucu Başkanı/CEO’suydu (2000); ID Finder ve Lakeba Asia’nın (2015) kurucusu ve CEO’su. Dr. Ong, 2017’de GBMC’ye katılmadan önce 2016’da Pelita Harapan Üniversitesi’nde İşletme Okulu Dekanıydı.  Akademik olarak Dr. Ong, Güney Queensland Üniversitesi’nde doktora adaylarını denetler. Proje Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi, İş Süreçlerinin yeniden yapılandırılması, Bire Bir Pazarlama danışmanlığı ve Değişim Yönetimi alanlarındaki zengin bölgesel deneyimleri ve konuların derinliği ile Dr. halka açık forumlar ve iş sözleşmeleri.

Joëlle Sow
Kıdemli Danışman

Joëlle Sow, Fransa merkezli Global Business Management Consultants’ta Kıdemli Danışmandır. Yönetici Eğitimi, Satış Yönetimi ve Müzakere becerilerinde kuruluşları destekleme konusunda 20 yılı aşkın deneyime sahiptir. Sertifikalı bir koç olarak, kuruluşların insan sermayelerinin büyümesi ve gelişmesi yoluyla en yüksek performansı elde etmelerini destekler.

Joëlle, onu yalnızca kendilerini çok iyi anlamakla kalmayıp aynı zamanda hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için fazladan yol kat etmeye istekli gerçek bir ortak bulan müşterilerle güçlü ilişkiler kurar.

Simon Tam
Baş Danışman, Hong Kong Bölge Müdürü

Aynı zamanda Hong Kong’da Pazarlama Müdürü olduğu Global Business Management Consultants’ta Uzman Danışmandır. Finans kurumları ve Çok Uluslu Şirketler (ÇUŞ) ör. AXA China Region Limited, DHL (HK) Limited, Unilever ve Cathay Pacific Airways Limited ile 11 yılı aşkın tecrübesiyle, iş yönetimi ve proje yönetiminin tüm yönlerinde benzersiz bir deneyime sahiptir.

J. Phil Wilbourn P.E.
Uzman Danışman

Phil, Nashville Tennessee merkezli Global Business Management Consultants’ta Uzman Danışmandır ve dünya çapında açık deniz tesislerinin tasarımı, inşası ve proje yönetimi konusunda 30 yılı aşkın deneyime sahiptir ve Petrol ve Gaz endüstrisindeki çeşitli ortak endüstri araştırma ve geliştirme projelerinin Direktörüdür. Ayrıca üniversite düzeyinde Misafir Öğretim Üyesi ve Yardımcı Doçent olarak görev yaptı.

Dr. Mary Dadone PhD PMP
Uzman Danışman

Dr. Mary Dadone, Washington, D.C. merkezli Global Business Management Consultants’ta Uzman Danışmandır. Proje yönetimi, yazılım geliştirme, kalite yönetimi, veri analizi ve teknik iletişim alanlarındaki 20 yıllık deneyiminin yanı sıra danışmanlık ve eğitim deneyimiyle benzersiz bir şekilde niteliklidir.

Performansınızı artırmak için yardıma ihtiyacınız var mı
Bugün bir GBMC danışmanıyla iletişim kurun